homepage ČeskyEnglishItalianoEspañol

Historie

 

 

Letošním NPDF 2023 oslavíme XXVII. ročník tohoto ve světě amatérského tance ojedinělého tanečního mítinku, kterého se doposud účastnilo více než 9790 milovníků tance z celého světa.

Bohužel 24., 25. a 26. ročník tohoto mezinárodního setkání milovníků tance jsme byli nuceni zrušit z důvodu celosvětovému problému s infekcí COVID 19 a souvisejících zdravotních a bezpečnostních rizik pro účastníky.

New Prague Dance Festival vznikl v r. 1997 se záměrem dát možnost všem milovníkům tanečního umění bez rozdílu národnosti, jazyka a vyznání předvést svoji uměleckou tvorbu, které se s láskou věnují ve svém volném čase na mezinárodním fóru. Díky tanci tento taneční festival - soutěž dává možnost poznat s ohledem na mezinárodní účast různá pojetí tance ve všech jeho formách a stylech. Dalším cílem-ideou, bylo vytvoření jakéhosi mostu mezi mladými lidmi z celého světa , který diky tanci, jakožto universálnímu jazyku, by mohl napomoci ke sblížení mezi lidmi různých národů a kultur s navázáním nových přátelství mezi mladými lidmi z celé planety. Proto je tento festival - soutěž zaměřen na privátní taneční školy, studia a instituty, nebo také na amatérské taneční skupiny a soubory, kde je koncentrace mladých lidí a především tanečních nadšenců největší.

Srdce Evropy - Praha, která svou bohatou umělecko-kulturní historií poskytuje možnost k poznání kulturních hodnot naší země, přispívá k celkové umělecko kulturní atmosféře tohoto Mezinárodního Tanečního Meetingu. Od prvopočátku tohoto festivalu-soutěže naše organizace úzce spolupracuje s Národním Divadlem a jeho baletním souborem, dále pak s taneční katedrou HAMU - Karlovy University a kulturními centry Zastupitelských úřadů v ČR. Tato významná spolupráce dává záruku účastníkům NPDF profesionálního uměleckého a organizačního zabezpečení po celou dobu jejich pobytu v Praze.

Naše organizace se rok od roku snaží zkvalitňovat tento taneční meeting a nabídnout účastníkům vždy něco nového. Jednou z prvních významných změn bylo v rámci festivalu vytvoření taneční soutěže v mnoha kategoriích, která umožňují soutěžit opravdu ve všech možných tanečních stylech. Dalším krokem bylo navázání spolupráce s firmou GRISHKO - předním výrobcem taneční obuvi a kostýmů, který uděluje jednu z hlavních cen soutěže - 1000 Euro - a během celého festivalu nabízí účastníkům své zboží za mimořádně příznivé ceny. Tyto inovace však pokračují, a tak další velkou změnou bylo v rámci konání NPDF zpřístupnit účastníkům festivalu Masterclass-Workshop. Tyto taneční lekce v klasickém a moderním tanci, speciálních technik (Pilates) pod vedením profesorů Taneční katedry HAMU - Karlovy University a profesorů Taneční konzervatoře hl. města Prahy poskytují jedinečnou možnost v historických sálech souboru Baletu Národního divadla a Taneční konzervatoře zdokonalovat své taneční umění a poznat tak nové směry ve vývoji tance jak klasického, tak i moderního.

Jak bylo již zmíněno, tak se festival i v tomto směru neustále vyvíjí, a tak i na tento rok je připraven taneční seminář pro pedagogy (klasický tanec - metoda Vaganova) a nově také lekce charakterního tance a divadelního líčení.

Mimo to, je nabídnut také bohatý turistický program, který mimo jiné zahrnuje prohlídku historických částí Prahy, návštěvu Pražského hradu spojenou s prohlídkou královské cesty a plavbou lodí po Vltavě. Je zde i možnost návštěvy významných historických míst v okolí Prahy.

Naše organizace pevně věří, že směr a ideje které si náš New Prague Dance Festival vybral, jsou tím nejlepším, čím můžou prospět tanečnímu umění a díky VAŠÍ účasti na tomto mezinárodním taneční meetingu naše ideje tak přenést do celého tanečního světa i v budoucnosti.

S úctou a přáním všeho nejlepšího ve vaší umělecké tvorbě,

váš David Pospíšil
Ředitel New Prague Dance Festival
Asistent ředitele Národního Divadla v Praze

Hlavní stránka | Proč se zúčastnit | Program | Workshop | Cena a ubytování | Pravidla | Divadla | Historie | Videa | Partneři | Registrační formulář | Kontakty

webmaster facebook Grishko Hotely Ibis Bidfood Copyright 1994 - 2022 © New Prague Dance Festival