homepage ČeskyEnglishItalianoEspañol

Hlavní stránka

 

  Dear Friends and Dance Lovers.

I am greeting you from Prague, where the atmosphere is completely different than you remember.
The worldwide Pandemic Crisis has had a very huge impact on all cultural events and the New Prague Dance Festival (NPDF) 2021 isn´t an exception!

It breaks my heart, but due to all the restrictions, we have decided to cancel this year's Festival in Prague, again.
However, because we will not allow the Pandemic to suppress the spirit of dance, we have prepared something special this year, something new, something that will keep the dance spirit alive.

We got together with the video production team and created our first ONLINE Competition. It will be something new, but we believe that the dancers will enjoy the same favorite teachers in online workshops, the uniqueness and diversity of the competition, the expertise of the professional jury, the anticipation in an exclusive awards ceremony. Please click on the video link down below to learn more.
Because personal contact is most important to us, we hope and pray that next year, the 26th edition of the New Prague Dance Festival will be here in the Czech Republic again.

Much Love, Dance and Good Health from Prague!
David and the whole NPDF Team

• • •    Invitation to something NEW    • • •
more information here...
More information in the attached PDF more here...
 

 

NPDF

 

"Cestování je první krok k navázání překrásného přátelství."   J.W.Goethe

 .: David Pospíšil :.  Director of the New Prague Dance Festival, Assistant of the Prague National Theatre Ballet Director

Milí přátelé a milovníci tance, pedagogové, taneční mistři, choreografové, studenti, členové tanečních souborů a experimentálních skupin tanečního divadla,

v první řadě z celého srdce děkuji nejen já, ale i celý organizační tým za vaši účast v předešlých ročnících a za přínos který jste světu tance dali, a to nejen v oblasti tanečního umění, ale i za nová přátelství mezi mladými lidmi z celého světa.

S velikou radostí bychom vás chtěli pozvat k účasti na ojedinělé akci svého druhu, XXV. ročníku mezinárodního tanečního festivalu - soutěže NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL - COMPETITION 2021, jenž je významným a jedinečným důkazem toho, že každým rokem se milovníci tance z celého světa schází ve zlatém hlavním městě a kulturním centru v srdci Evropy par excellence: PRAZE.

Účastníky budete: VY a TANEC - klasický, současný, jazzový, hip-hop, folklórní; choreografická tvorba a veškeré formy projevu týkající se tanečního umění.

Pro účastníky bude k dispozici divadelní scéna, na kterém budou moci předvést svá choreografická díla a kreace, scénické provedení tance nebo představení, která se budou ucházet o ceny v různých kategoriích: klasický tanec, moderní tanec, jazz-hip hop, folklór, latinské tance, choreografie, scénický-výrazový tanec, pedagogie, taneční talent, Flower Bud, kostýmy, Prix New Stage, Dancing Hand, GRISHKO International AWARD - cena partnera Pražského Tanečního Festivalu spojená s poukázkou 1 000 EUR, Junior GRAND PRIX - cena pro nejlepší soubor tanečníků do 13 let, včetně poukázky na 500 EUR a nakonec o unikátní křišťálový pohár, hlavní cenu GRAND PRIX PRAHA 2021 s prémií 1 000 EUR nejlepší skupině - souboru, která bude udělena porotou složenou z členů Akademie muzických umění taneční katedry Univerzity Karlovy, České Kultury, Baletu Národního Divadla v Praze a mezinárodních členů: (Stuttgart Ballet, Grand Ballet Genéve, Bolshoi Theatre Moscow, Kasay Dancing Company).

Festival - Soutěž je otevřena všem soukromým a amatérským tanečním školám, skupinám a institucím bez věkového omezení, neboť účelem festivalu je poskytnout všem jedinečnou příležitost prožít zkušenost nabitou emocemi v magické atmosféře tohoto krásného města v bezprostředním prostředí umění a přátelství mezi všemi, kteří žijí z lásky k tanci a věří v radost, kterou taneční umění je.

693 skupin mezi školami, organizacemi, uměleckými sdruženími, tanečními univerzitami z celého světa, 9790 tanečníků s 2145 choreografiemi se zúčastnilo minulých ročníků, představilo svojí choreografickou a uměleckou kreativitu a mnozí s entuziasmem již po několikátý rok slavili opět nový úspěch při návratu do našeho kouzelného hlavního města a na náš festival s mnoha novými nápady, opět připraveni znovu se setkat a konfrontovat svoji taneční tvorbu s novými přáteli a tanečníky. V průběhu tohoto velkého mezinárodního tanečního meetingu, všichni zúčastnění představí svoji kulturu před vřelým publikem a před úředními představiteli ambasád hostujících zemí na festivalu, který se ve své NOVÉ podobě odehrává mimo jiné ve spolupráci s Národním Divadlem, hl.městem Praha a Hlavním partnerem, firmou GRISHKO - Dance Wear, jednou z vedoucích firem v oboru.

Uvědomujeme si důležitost Vaší účasti a velmi si jí vážíme: naše organizace vytvořila bohatý umělecko-kulturní a turistický program, ve kterém vám bude poskytnuta maximální a pečlivá asistence našich spolupracovníků (tlumočníci - průvodci s velkými zkušenostmi z předešlých ročníků) pedagogů a pracovníků technické podpory.

Navíc je tento taneční meeting jediným originálním mezinárodním setkáním ve světě amatérského tance organizovaným jedinečným složením profesionálů, kteří respektují opravdové milovníky tanečního umění, jelikož „bez věrohodnosti tanec nemá smysl".

Těšíme se na Vás a vaše umělecká díla v srdci Evropy, v jedinečné atmosféře města Prahy.

 

S přáním všeho nejlepšího

David Pospíšil
Ředitel Nového Pražského Tanečního Festivalu
Asistent Ředitele Národního Divadla v Praze

Hlavní stránka | Proč se zúčastnit | Program | Workshop | Cena a ubytování | Pravidla | Divadla | Historie | Videa | Partneři | Registrační formulář | Kontakty

webmaster facebook Grishko Hotely Ibis Bidfood Copyright 1994 - 2018 © New Prague Dance Festival